/Adrijana Jurić i Matej Skuzin najbolji sportaši Požege u 2018. godini SVEČANO PROGLAŠENJE NAJBOLJIH SPORTAŠA U GRADSKOM KAZALIŠTU
požega 00105

Adrijana Jurić i Matej Skuzin najbolji sportaši Požege u 2018. godini SVEČANO PROGLAŠENJE NAJBOLJIH SPORTAŠA U GRADSKOM KAZALIŠTU

POŽEGA – U Gradskom kazalištu Požega večeras je održana svečana sjednica Skupštine Požeškog športskog saveza u sklopu koje su proglašeni najbolji sportaši, sportašice, klubovi i treneri u 2018. godini po izboru Izvršnog odbora Požeškog športskog saveza, a nakon prijedloga klubova članica Saveza.

Najbolji sportaš grada je Matej Skuzin (Brdsko biciklistički klub Požega), a najbolja sportašica je Adrijana Jurić (Twirling klub Požega)

požega 00064

Najbolja muška sportska udruga je Moto klub Požega Promet dok je najbolja ženska sportska udruga ponovno Ženski košarkaški klub Plamen Požega.

Za najbolje trenere u 2018. godini izabrani su Petar Bosanac (Streljački klub Požega), Antonio Furić (Fitness klub Play), Robert Međugorac (Powerlifting klub Body Art) i Anto Šunjo (Odbojkaški klub Sokol).

Za najboljeg veterana izabran je Josip Pavić (Brdsko biciklistički klub Požega). Također je dodijeljen tradicionalni Trofej Požeškog sportskog saveza za 2018. godinu jednoj sportskoj udruzi i jednom zaslužnom pojedincu. Za udrugu dobio ga je Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea.

požega 00068

Pojedinačni trofej dodijeljen je Marini Mihelčić, dugogodišnjoj sportskoj radnici utemeljiteljici požeških gradskih mažoretkinja i predsjednici Twirling kluba Požega i Hrvatskog twirling saveza. Marina Mihelčić aktivna je u požeškom sportu punih 35 godina. Na proglašenju su također nagrađeni perspektivni sportaši, najbolji kadeti, kadetkinje, juniori i juniorke kao i najbolji sportaši i udruge s invaliditetom.

požega 00092

Trofej za fair play dobio je Boćarski klub nada.

Prije početka svečane dodjele održana je minuta šutne za sve preminule sportaše, a nakon toga se sportašima i nazočnim gostima obratio predsjednik Saveza Nino Abramović koji je pozdravio gradonačelnika Darka Puljašića i ravnatelja Javne ustanove Sportski objekti
Požega; Antu Brkića kao i nazočne sportaše i sportske djelatnike. Zahvalio se Gradskom kazalištu i Glazbenoj školi što već godinama pomažu u organizaciji ove priredbe.

Predsjednik Abramović je u svom govoru istakao da je ovo već 52. izbor najboljih požeških sportaša u organizaciji Požeškog športskog saveza koji je kao krovna organizacija sporta u Požegi i ove godine pozvala sve klubove i udruge kojih ima 76 sa više od 2000 natjecatelja da predlože i pošalju nominirane kandidate sa ostvarenim rezultatima. Nakon prikupljanja svih podataka djelatnici saveza su pregledali i posložili kandidate, a onda se bodovanjem došlo do pobjednika. Bodovanje je sukladno pravilniku vezano uz uspjeh svakog od kandidata, ali i povezano sa brojem sportaša u određenoj vrsti sporta koji su registrirani u Republici Hrvatskoj. Naglasio je da su Grad Požega i Požeški Športski Savez kao nositelj projekta
prošle godine aplicirali i dobili sredstva Europske unije, koja se kroz projekt „Zajedno za sve“ trenutno provodi, a radi se o uključivanju sportaša i osoba sa invaliditetom kroz sport i sportske udruge u što kvalitetniji život.

Ovdje se radi o primjerice prilaznoj rampi za bazen koja treba biti osposobljena ovog ljeta, ili o posebnim verzijama opreme za boćanje ili pikado gdje naši sportaši sa invaliditetom uvijek imaju puno uspjeha.

požega 00010
Nakon predsjednika Abramovića nazočnima se u kratkom govoru obratio i požeški gradonačelnik Darko Puljašić koji je pozdravio sve nazočne rekavši da mu je drago da je među najboljim požeškim sportašima koji su najbolja promocija našeg grada. Istakao je da Grad Požega 6 posto svog izvornog proračuna daje za sport. Dodao je da je proteklih godina uređen model financiranja sporta, a da Grad sada preko ljudi koji vode Požeški športski savez radi na postavljanju sustava kojim bi sport još napredovao i postizao bolje rezultate. Nada se da će se naši mladi vraćati u svoj grad po završetku fakulteta, a da će i pojedini mladi sportaši ostvariti svoj san i postati profesionalni vrhunski sportaši, a da svi mi moramo pomoći da se
ti snovi ostvare.

požega 00007
Laureatima su priznanja dodijelili gradonačelnik Darko Puljašić, predsjednik Saveza Nino Abramović, dopredsjednik Tomislav Čabraja te članovi Izvršnog odbora Igor Krizmanić i Dinko Zima.

Za glazbeni dio programa bili su zaduženi učenici Glazbene škole Požega, a program je vodio Slavenko Čuljak, novinar Radia Vallis Aurea.
Na kraju proglašenja ispred nagrađenih sportaša u emotivnom govoru zahvalila se Marina Mihelčić, dobitnica Trofeja Požeškog športskog saveza.

U kategoriji perspektivnih sportaša nagrade su dobili:

1. Teo Rakić – Streljački klub Požega
2. Stefan Živković – Streljački klub Požega
3. Vedran Živković– Streljački klub Požega
4. Marta Šipek – Stolnotenski klub Požega
5. Marija Šipek– Stolnotenski klub Požega
6. Dominik Karakatić – Šahovski klub Požega
7. Dominik Bahora -Šahovski klub Požega
8. Vjekoslav Šantak -Šahovski klub Požega
9. Vilim Gotal – Rukometni klub Požega
10. Bruno Vuković – Rukometni klub Požega
11. Lara Benić –Ženski košarkaški klub Plamen Požega

12. Anabela Berger- Ženski košarkaški klub Plamen Požega
13. Magdalena Čolić- Ženski košarkaški klub Plamen Požega
14. Ana Nikol Ferić – Karate do klub Požega
15. Ana Katić – Karate do klub Požega
16. Šimun Begović – Judo klub Judokan Požega
17. Antonela Peći – Judo klub Judokan Požega
18. Leon Drašković- Judo klub Judokan Požega
19. Mateo Ivanešić – Nogometni klub Slavonija
20. Marko Tajs – Nogometni klub Slavonija
21. Luka Milosavljević – Nogometni klub Slavonija
22. Ivan Soldić – Nogometni klub Požega
23. Lovro Maglica – Nogometni klub Požega
24. Luka Maglica- Nogometni klub Požega
25. David Vidović – Nogometni klub Dinamo Vidovci Dervišaga
26. Marko Mirosav– Nogometni klub Dinamo Vidovci Dervišaga
27. Janko Janković– Nogometni klub Dinamo Vidovci Dervišaga
28. Nogometni klub Dinamo Vidovci Dervišaga – mlađi pioniri ekipa 2007.godište
29. Anja Obradović –Gimnastičko društvo Sokol Požega
30. Kiara Ivančević–Gimnastičko društvo Sokol Požega
31. Tena Jakoubek–Gimnastičko društvo Sokol Požega
32. Jura Milevoj- Košarkaški klub Požega
33. Dino Miletić – Košarkaški klub Požega
34. Marija Legac – Odbojkaški klub Požega
35. Ivana Marković – Badminton klub Požega
36. Marko Hora – Športski teniski klub Požega
37. Marko Lukić – Športski teniski klub Požega
38. Monika Tomac – Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea
39. Leona Zima – Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea
40. Gita Pavić – Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea

41. Marino Kavedžija – Kickboxing kub Bushido
42. Klaudio Kavedžija– Kickboxing kub Bushido
43. Tin Pavičić – Kickboxing kub Bushido

U kategoriji kadetkinja:
1. Martina Bošković (Ženski košarkaški klub Plamen Požega)
2. Ivona Matanović (Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea)
3. Enola Šamu (Moto klub Požega Promet)

U kategoriji kadeta:
1. Renato Bilić (Šahovski klub Požega)
2. Mihael Heig (Boksački klub Graciano)
3. Lovro Glasnović (Rukometni klub Požega)

U kategoriji juniorki:
1. Martina Berger (Ženski košarkaški klub Plamen Požega)
2. Eva Gotlibović (Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea)
3. Brigita Bakić (Powerlifting klub Body Art)

U kategoriji juniora:
1. Filip Križanac (Gimnastičko društvo Sokol)
2. Ilija Marijanović (Boksački klub Graciano)
3. Luka Kovačević (Stolnoteniski klub Požega)

U kategoriji sportaša s invaliditetom:
1. Vlado Deanović (Požeški športski savez gluhih)
2. Željka Peška (Športska udruga slijepih Zlatna dolina)
3. Monika Hace (Boćarski klub Nada)

U kategoriji seniorki:
1. Adrijana Jurić (Twirling klub Požega)
2. Ivana Grbeš (Judo klub Judokan)
3. Lana Hrmić (Ženski košarkaški klub Plamen Požega)

U kategoriji seniora:
1. Matej Skuzin (Brdsko biciklistički klub Požega)
2. Matej Jaroš (Moto klub Požega Promet)
3. Fran Mihaljević (Stolnoteniski klub Požega)

U kategoriji ženskih udruga:
1. Ženski košarkaški klub Plamen Požega
2. Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea
3. Stolnoteniski klub Požega

U kategoriji muških udruga:
1. Moto klub Požega Promet
2. Stolnoteniski klub Požega
3. Rukometni klub Požega

Najbolja udruga sportaša osoba s invaliditetom:
1. Požeški športski savez gluhih
2. Športska udruga slijepih Zlatna dolina
3. Boćarski klub Nada

požega 00004 požega 00105 požega 00104 požega 00103 požega 00102 požega 00101 požega 00099 požega 00098 požega 00097 požega 00096 požega 00095 požega 00094 požega 00093 požega 00092 požega 00091 požega 00089 požega 00088 požega 00087 požega 00086 požega 00085 požega 00084 požega 00083 požega 00082 požega 00081 požega 00080 požega 00079 požega 00078 požega 00077 požega 00076 požega 00075 požega 00074 požega 00073 požega 00072 požega 00071 požega 00070 požega 00069 požega 00068 požega 00067 požega 00066 požega 00065 požega 00064 požega 00063 požega 00062 požega 00061 požega 00060 požega 00059 požega 00058 požega 00057 požega 00056 požega 00055 požega 00054 požega 00053 požega 00052 požega 00051 požega 00050 požega 00049 požega 00048 požega 00047 požega 00046 požega 00045 požega 00044 požega 00043 požega 00042 požega 00041 požega 00040 požega 00039 požega 00038 požega 00037 požega 00036 požega 00035 požega 00034 požega 00033 požega 00032 požega 00031 požega 00030 požega 00029 požega 00028 požega 00027 požega 00026 požega 00025 požega 00024 požega 00023 požega 00022 požega 00021 požega 00020 požega 00019 požega 00018 požega 00017 požega 00016 požega 00015 požega 00014 požega 00013 požega 00012 požega 00011 požega 00010 požega 00009 požega 00008 požega 00007 požega 00006 požega 00005požega 00003

Podijeli
  •  
  •  
  •