/Tomislav se pridružio Baranjcima na vrhu, u Osijeku se igralo u ritmu sambe MLADOST JE SLAVILA PROTIV MURSE I OSTALA U SAMOM VRHU
cristiano

Nedjeljni dio 12. kola Osječko baranjske 1. ŽNL donio je 5 utakmica koje su očekivano donjele dominaciju domaćina, tek su se Ratar, na brazilski pogon, te Torpedo osladili gostujućim bod(ovima).

VILJEVO – TORPEDO 0:1

U Viljevu je domaćin ponovno ostao praznih ruku, ovoga puta ipak malo neočekivano je im je u goste došla momčad Torpeda koja je bila u rezultatskoj krizi koja je čini se gotova. Josip Milardović kao da ima čarobni štapić, od mlade ekipe stvorio je momčad koja pobjeđuje 1:0 što je odlika – iskusnih. Ovoga puta Milardović nije morao sve sam, Mile Blažević se pobrinuo za pogodak vrijedan velika 3 boda koja putuju prema Kuševcu. Viljevu ostaju problemi i borba da do kraja sačuvaju barem to 13. mjesto pa se za proljeće konsolidiraju i pokušaju izbjeći ispadanje.

– Tražio sam od svojih dečki da se postavimo kao da igramo doma i tako je i bilo. Stisnuli smo ih od prve minute, djelovalo je to jako dobro za što smo nagrađeni i golom. Znali smo da je Viljevo domaćinska ekipa, da će igrati , čvrsto i prljavo, da će imati i poguranac od sudaca no odlično smo reagirali na to i izdržali do kraja iako smo i malo pali u igri. Na kraju mogu reći da smo zasluženo pobjedili te čestitam svojim dečkima na igri, borbi i koncentraciji tokom svih 90 minuta – rekao je nakon utakmice Josip Milardović za Sportalo.

METALAC – RATAR 3:3

Ratar je došao u Osijek tražiti čudo i bodove koji bi im pomogli u borbi za ostanak, a na kraju su u ritmu sambe i osvojili jedan bod. Brazilac Cristiano je bio u glavnoj ulozi, žuti dres Ratara neodoljivo podsjeća na brazilski, pa mu očito sjajno odgovara te je postigao sva tri pogotka za Piškorevčane. Fenomenalan debi u dresu Ratara koji je očito dobio veliko pojačanje za završnicu jeseni.. Za Metalac su strijelci bili Yakubu, Sklepić i i Vujeva, imali su domaći 2:0 i 3:1, no na kraju su na svoj račun dodali samo jedan bod..

– U zanimljivoj utakmici propustili smo sigurnu pobjedu. Događao nam se manjak koncentracije u fazi obrane što je protivnik znao iskoristiti. Zaslužili smo pobjedu, ali moramo raditi na defanzivnim zadacima, jednostavno je nedopustivo da iz jedine tri šanse protivnika primimo tri gola – izjavio je Zdrenko Glumac, trener domaćina.

Nismo dobro ušli u utakmicu, nakon 20ak minuta gubili smo 2:0 dok se nismo malo snašli. Na poluvremenu smo vidjeli da možemo, da imamo šanse i na kraju smo mislim potpuno zasluženo uzeli taj bod. Utakmica je bila malo nabrijana, čvrsta ali mislim da je sve bilo u granicama sportskog, mi se jednostavno moramo boriti za svaki bod i ići na glavu, tako je bilo i danas i na tome čestitam svojim dečkima. U takvoj utakmici na kraju mogu reći da je suđenje bilo korektno. Domaćinu i mom nekadašnjem treneru Glumcu zahvaljujem na sportskom gostoprimstvu i želim im sreću u nastavku sezone. Mi smo ovim bodom zadovoljni, svaki nam je bitan, ali moramo ga potvrditi u sljedećoj utakmici na domaćem terenu, sve ćemo ovaj tjedan na treninzima  podrediti Viljevu i pobjedi koja bi nam ipak uljepšala zimsku pauzu – mišljenje je Josipa Mišića.

TOMISLAV – HAJDUK 2:1

Na Livani se danas igrao derbi dana, a Tomislav je imao priliku bodovno se poravnati s dvojcem na vrhu ljestvice. Ivan Jagetić je doveo Hajduk u vodstvo početkom drugog poluvremena, ali Matej Žitnjak i Ivan Radak su se pobrinuli da bodovi ipak ostanu domaćinu koji se ponovno vrati na sam vrh ljestvice, doduše u društvu s baranjskim dvojcem.

– Nakon lošeg ulaska u utakmicu poluvrijeme je završilo bez golova, Na početku u drugog poluvremena smo primili gol što nas je napokon razdrmalo i počeli smo igrati kako treba te golovima Žitnjaka i Radaka došli do preokreta i novih bodova. Čestitam svojim igračima na pobjedi, a gostima želim sreću u nastavku sezone – riječi su Davora Rudeca.

– Mi smo danas došli oslabljeni na ovu utakmicu, znali smo da je Livana u krizi i tome smo prilagodili plan igre i znali šta nas čeka. Tako je i bilo, moja ekipa je sjajno reagirala, odigrali smo odličnu utakmicu ali to nije bilo dovoljno za pobjedu iako smo i poveli. Nemam im što zamjeriti, dapače čestitam im na igri i ponašanju. Sudačka ekipa nije zaslužila pohvale, bitno su utjecali na rezultat svojim odlukama i tu ću se zaustaviti kada su oni u pitanju, ali želim iskreno pohvaliti delegata utakmice koji je pravi gospodin i pravi sportski djelatnik kakvog se rijetko susreće. Domaćinu čestitam na pobjedi – kazao je Saša Jakovljević.

MLADOST – MURSA  2:0

Nogometaši Mladosti danas su bili domaćin Mursi i očekivano došli do sva 3 boda protiv momčadi sa začelja. Burazin i Barišić bili su strijelci za slavlje Satničana, a Mursa se na kraju mora zadovoljiti dobrom partijom i lošim rezultatima konkurenata od kojih se tek Ratar primaknuo za jedan bod..

– Usuđujem se reći da smo danas imali imperativ pobjede gdje smo morali pokazati da pripadamo u gornji vrh tablice. Golovima Burazina i Barišića pobijedili smo u današnjoj utakmici. Prava je šteta što nismo postigli koji gol više jer smo imali odlične šanse, ali najbitnija je pobjeda. Gostima želim sve najbolje u nastavku prvenstva, a mi se okrećemo idućem kolu i mirnom završetku polusezone – rekao je Ivan Denić, trener Mladosti.

– Nakon današnje utakmice jedina stvar sa kojom mogu biti nezadovoljan je rezultat. On ponovno vrlo nerealno opisuje stanje na terenu, a nama ne preostaje ništa drugo nego šutit i radit jer ne isplati se borit sa vjetrenjačama. Sa svojom ekipom jako sam zadovoljan, vrlo odgovorno u obrani i vrlo kreativno i hrabro u napadu. Pored postignutog gola stvorili smo još 3-4 fine šanse, a to nije nimalo lako protiv organizirane i pripremljene ekipe kao što je Mladost. Ovo bi mogla biti divna liga, dobri tereni, mladi i dobri igrači, publike na svakom stadionu. Generalno, jedna dobra podloga za razvijanje igrača za ozbiljnije lige, ali nažalost razvoj tih igrača uporno koce 3 čovjeka iz utakmice u utakmicu gledajući samo vlastitu financijsku korist. Liga je najdomaćinskija od svih, a kad dođete pogledati ponašanje pojedinaca jasno vam je i zašto. Nogomet nam se u globalu srozava. Amaterski nogomet nam uništavaju, nogomet koji hrani prvu, drugu i treću ligu. Pad će se uskoro osjetit i na 1. ligi, ali tada će nažalost biti kasno, s obzirom da odgovorne osobe iz vikenda u vikend šute – izjava je Ognjena Vojnovića.

slavonac ladimirevci

SLAVONAC – POLET 3:0

U Ladimirevce je danas stigla posljednjeplasirana momčad i najlošija obrana lige, a domaćin je to iskoristio za popravljanje bodovnog salda mirnom 3:0 pobjedom. Šestanj je zabio s 11m, a Pohižek i Salapić su se pobrinuli za konačni rezultat.

– Ja prvo čestitam svojim dečkima na pojedi koja je zaslužena, mada nam je ovo bila najslabija utakmica do sada u sezoni. Moramo igrati puno bolje jer to možemo, danas je presudila razlika u individualnoj kvaliteti pa smo došli do novih bodova. Vjerujem da ćemo se brzo vratiti dosadašnjim igrama jer danas sam uglavnom zadovoljan samo rezultatom – izjavio je Dubravko Perošević, trener Slavonca.